Jak najlepiej dostać się z polskiego lotniska do miasta?

Jak najlepiej dostać się z polskiego lotniska do miasta?

Szukasz sprawdzonego transportu z wybranego lotniska w Polsce do centrum miasta, zależy ci jednak nie tylko na komforcie podróży, ale również korzystnej cenie? Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele, ponieważ podobne przewozy oferuje szereg firm transportowych. Którą opcję najlepiej wybrać? Podpowiadamy!

Transport z lotniska w Gdańsku

Lotnisko w Gdańsku jest jednym z najpopularniejszych, najnowocześniejszych i najlepiej skomunikowanych z pozostałą częścią miasta. Bez problemu dojedziesz do centrum taksówką, a rachunek nie będzie opiewał na wysoką kwotę, ponieważ odległość do przemierzenia nie jest zbyt duża. Jeśli zatem chcesz szybko wydostać się z lotniska, skorzystaj ze stojących wokół niego wolnych taxi. Gdańsk może również poszczycić się świetną komunikacją miejską, dlatego przejazd autobusem do centrum nie zajmie ci więcej, niż 25 minut.

Lotnisko w Krakowie i dojazd do miasta

Jeśli chodzi o lotnisko w Krakowie, to jest ono dość mocno oddalone od centralnej części miasta, dlatego dojazd do niego bywa dość problematyczny. Co prawda zawsze można zamówić taksówkę, jednak wówczas trzeba liczyć się z naprawdę wysokim rachunkiem. Co zatem zrobić? Jakie opcje mamy do wyboru? Jedną z nich jest oczywiście transport publiczny, czyli różnego rodzaju koleje, autobusy i tramwaje. Podróż komunikacją miejską może jednak zająć więcej czasu, niż sam przelot i odprawa. Jeśli zaś chodzi o specjalne transfery lotniskowe, Kraków jest miastem wyjątkowo rozwiniętym pod tym kątem, dlatego dla osób lądujących na tym lotnisku będzie to zdecydowanie najlepsza opcja.

Dłuższe trasy z portów lotniczych

Jeśli planujesz dłuższą trasę z lotniska do wybranego miasta, koniecznie sprawdź dostępne możliwości dużo wcześniej i z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwuj konkretny przejazd. W przeciwnym razie może bowiem okazać się, że będziesz zmuszony czekać na lotnisku, aż pojawi się możliwość transportu. Nikt z nas tego nie lubi, dlatego najlepiej już na kilka tygodni przed planowanym wylotem sprawdzić dostępne pociągu, autobusy czy busy. Jelenia Góra, Mazury, Opole czy Rzeszów, nie powinno to mieć większego znaczenia, ponieważ obecnie działa tak wiele firm oferujących usługi transportowe i różnego rodzaju transfery, że  pewnością znajdziesz połączenie odpowiadające twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Transport z wybranego lotniska do centrum danego miasta jest niezwykle istotną sprawę, szczególnie podczas lądowania w nocy. Warto zawczasu znaleźć i zarezerwować konkretnego przewoźnika, aby nie narażać się na dodatkowe koszty.