Kemping jesienią – o czym pamiętać?

Kemping jesienią – o czym pamiętać?

Dla wielu podróżników jesień to idealny moment na wyprawę pod namiot. Niezwykły klimat, piękne krajobrazy, mniejszy ruch na drogach i puste pola kempingowe to coś, za co szczególnie doceniamy wyprawy o tej porze roku. Jeżeli odpowiednio się do nich przygotujemy to niestraszny nam, ani deszcz ani przymrozek! O czym warto pamiętać jadąc na kemping w październiku? Jak się przygotować by z wyjazdu nie wrócić chorym? O naszych poradach przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

Zabierz ze sobą niezbędny sprzęt!

Co jest najlepszego w kempingu? Chyba każdy z nas kocha smak porannej kawy na łonie natury. Dlatego tak ważne jest zabranie ze sobą niezbędnych akcesoriów oraz mebli kempingowych. Oczywiście przyda nam się kuchenka gazowa, na której zrobimy kawę oraz śniadanie. Fajnie mieć ze sobą kubek termiczny lub termos, by kawa trzymała ciepło przez długi czas. Meble kempingowe pozwolą nam poczuć się, jak w domu. Dlatego zabierzmy ze sobą składany stolik oraz krzesła. Przydadzą się nie tylko podczas spożywania posiłków, ale również spędzania czasu wolnego, grania w w karty czy gry planszowe.

Akcesoria, które mogą się przydać na kempingu

By kemping jesienią mógł naprawdę cieszyć, musisz się do niego przygotować. Wieczory bywają naprawdę mroźne i lubi czasem popadać. Musisz być przygotowany na każdą okoliczność, szczególnie jeśli planujesz wyprawę na dziko i spanie pod gołym niebem. Co ze sobą zabrać? Na pewno warto mieć przy sobie noże składane, zawsze czujemy się bezpiecznie w lesie, jeśli mamy ze sobą ostre narzędzie. Nóż jest również przydatny do przygotowywania posiłków, po prostu warto go ze sobą mieć. Możemy mieć problem z podłączeniem się do prądu, dlatego na pewno warto mieć ze sobą czołówkę, a także powerbank, rozładowany telefon nie jest dobrą opcją na kempingu, warto też być w stałym kontakcie z bliskimi.

Jaka odzież na kemping jesienią?

Przede wszystkim ciepła! Jesień potrafi zaskoczyć, w dzień możemy mieć nawet dwadzieścia stopni, natomiast wieczorem temperatura może spaść w okolice zera. To bardzo zdradzieckie i po prostu niebezpieczne. Dlatego warto mieć zarówno lżejsze, jak i cieplejsze ubrania. Bez wątpienia przyda Ci się kurtka przeciwdeszczowa i zapasowe buty, najlepiej takie, które nie przemakają. Gruba bluza to również coś co warto ze sobą mieć, nie nastawiajmy się na zabranie jednego zestawu, bluza lub buty zawsze mogą nam przemoknąć.  Jeżeli spanie w namiocie nas przeraża, pamiętajmy, że cały rok działają takie miejsca, jak wypożyczalnie przyczep kempingowych. To propozycja dla osób, które chcą mieć nieco lepsze warunki na kempingu.